Strict Standards: Declaration of KunenaLayoutBase::debug() should be compatible with Joomla\CMS\Layout\BaseLayout::debug($data = Array) in /home/aw020400/www_root/stalker/libraries/kunena/layout/base.php on line 38
Vitajte, Hosť
Užívateľské meno: Heslo: Pamätať si ma

TÉMA: Filtrovanie vody

Filtrovanie vody 13.12.2014 21:57 #66

  • UrbanSpy
  • UrbanSpy-ov Avatar
  • NEPRÍTOMNÝ
  • Fresh Stalker
  • Príspevky: 8
  • COM_KUNENA_KARMA: 0
Zdravím,

rozmýšľam o kúpení filtra na vodu, ten ktorý ste testovali tu na stránke vyzerá čo sa týka odstraňovania vírusov a baktérií skvelo, ale čo s prípadným chemickým znečistením? Je nejaký spôsob, ako zabezpečiť aby voda neobsahovala aj nejaké chemické zdraviu škodlivé látky?

Alebo toto neriešite a radšej sa spoliehate na to, že nájdete zdroj vody, pri ktorom si budete môcť byť aspoň ako tak istí, že chemicky znečistený nebude?

Dúfam, že som príspevok zaradil správne.
COM_KUNENA_VIEW_DISABLED

Filtrovanie vody 14.12.2014 07:57 #67

  • Autogen
  • Autogen-ov Avatar
  • NEPRÍTOMNÝ
  • Administrator
  • Chcete zit vecne ???
  • Príspevky: 93
  • Dostali ste poďakovanie 7
  • COM_KUNENA_KARMA: 8
Zdar..

No asi takto. Spravne, filtre Sawyer necistia chemicke znecistenie. Mne osobne je znama len jedna moznost odstranenia chemického znecistenie vody v domacich podmienkach. . A to je reverzna osmoza. Co je sice ucinne, ale drahe. radovo 500-1000 €. A filtre v cene cca 50€ treba menit kazdeho pol roka.Navyse je to zariadenie ktore nebud fungovat samospadom, ale potrebuje nejaky tlak.

Pre domace pouzitie OK, pre dobu kriticku /bez elektriny/ nepouzitelne.Osmoza je v podstate sada niekolkych filtrov + aktivne zlozky ako uhlie a podobne.Preto sa musia kazdeho pol roka menit ...

Na SVK máme miliony potokov z lesov ktore chemicky zneicisten urcite nie su. A vodu pod chemicku urcite pouzivat nebudem. :-)

Na trhu sa nachadzaju aj prenosne filtre z aktívnym uhlim ktore cast/LEN CAST/ chemickeho znecistenia odstrania. Ale palti na ne to co pre osmozu. Proste to uhlie ma urcitu zivotnosť a je na to treba davat pozor. Pe mna osoben to neprichadzalo do uvahy. Filtre Sawyer su pre mna dokonale. Osobne som bol dlho zastancom pouzivania len chlorovych tabliet na upravu vody, ale ked som nasiel Sawyer , nazor som zmenil.
Strilam,strilam a kukam nasi padaju.
Kuknem lepsie a ja ti mam naopak patrony.
COM_KUNENA_VIEW_DISABLED

Filtrovanie vody 14.12.2014 11:35 #68

  • Milo Urban
  • Milo Urban-ov Avatar
  • NEPRÍTOMNÝ
  • Senior Stalker
  • Príspevky: 27
  • Dostali ste poďakovanie 2
  • COM_KUNENA_KARMA: 0
Ahoj

Plne súhlasím s názorom že tu u nás sa nachádza mnoho potôčikov ktoré nie sú chemicky znečistené možno by som sa obával rôznych baktérií ak povedzme by bolo nejaké mŕtve zviera vo vode a zrejme by bolo vhodné dávať si pozor na stojaté vody no zatiaľ sa mi osobne nič nestalo vždy keď som bol niekde v lese a tiekol tam potok napil som sa a nikdy som nemusel letieť do najbližšej krčmy alebo k najbližšiemu kríku. Možno som mal ale iba šťastie. ;)

V každom prípade súhlasím s použitím filtra Sawyer a ak by som mal nejaké pochybnosti vodu by som prevaril no to je asi tak všetko. Je možnosť kúpiť prostriedky na dezinfekciu vody či už ide o tablety alebo tekutinu ktoré obsahujú najčastejšie chlór no treba počítať s tým že chuť vody nebude neutrálna aj keď znovu na to existujú prípravky. No ako bolo písané už vyššie u nás by som sa chemického znečistenia vôd až tak nebál.

Sawyer je vhodným riešením do našich podmienok. :)
COM_KUNENA_VIEW_DISABLED

Filtrovanie vody 16.12.2014 22:55 #69

  • UrbanSpy
  • UrbanSpy-ov Avatar
  • NEPRÍTOMNÝ
  • Fresh Stalker
  • Príspevky: 8
  • COM_KUNENA_KARMA: 0
Ďakujem za odpovede,

zrejme si nakoniec zaobstarám teda ten Sawyer aj ja.
COM_KUNENA_VIEW_DISABLED

Filtrovanie vody 17.12.2014 19:46 #72

  • Milo Urban
  • Milo Urban-ov Avatar
  • NEPRÍTOMNÝ
  • Senior Stalker
  • Príspevky: 27
  • Dostali ste poďakovanie 2
  • COM_KUNENA_KARMA: 0
Na ebuy si nájdeš celkom lacné pošlem ti správu ak budeš chcieť vedieť presne (nech ťa to finančne nezrujnuje ;) )
Posledná úprava: 17.12.2014 19:51 od Milo Urban. Dôvod: porušoval by som zrejme pravidlá fóra ak by som zadal od kiaľ presne je možné daný produkt zohnať šlo by vlastne o reklamu
COM_KUNENA_VIEW_DISABLED
Moderátori: Autogen, Viking
BIGTheme.net • Free Website Templates - Downlaod Full Themes