Strict Standards: Declaration of KunenaLayoutBase::debug() should be compatible with Joomla\CMS\Layout\BaseLayout::debug($data = Array) in /home/aw020400/www_root/stalker/libraries/kunena/layout/base.php on line 38
Vitajte, Hosť
Užívateľské meno: Heslo: Pamätať si ma

TÉMA: Clanok o mre

Clanok o mre 18.07.2016 07:37 #331

  • Jaro
  • Jaro-ov Avatar
  • NEPRÍTOMNÝ
  • Senior Stalker
  • Príspevky: 22
  • COM_KUNENA_KARMA: 2
Otázka je, k čomu potrebuješ pečivo :blink: Pokiaľ máš možnosť založiť oheň tak stačí mať múku a vodu, pokiaľ nie, budeš asi vďačný aj za samotnú paštétu, maslo alebo inú konzervu... Ďalej si môžeš uvariť-upiecť zemiaky, ryžu atď. O MRE by som sa nebál, to bude v shtfs najdostupnejšie (!)
Ako jedinú použiteľnú náhradu vidím sucháre a ten vlaran, je síce ľahký ale objemný a má málo energetickej hodnoty.
Na 2 dni do Bobu stačia aj keksy
COM_KUNENA_VIEW_DISABLED

Clanok o mre 18.07.2016 09:54 #332

  • Milo Urban
  • Milo Urban-ov Avatar
  • NEPRÍTOMNÝ
  • Senior Stalker
  • Príspevky: 27
  • Dostali ste poďakovanie 2
  • COM_KUNENA_KARMA: 0
Chápem to udivenie. Mne ide o alternatívu k MRE. Ide o vytvorenie balíčkov z potravín ktoré sú na našom trhu a zaujíma ma výsledné zloženie balíčkov a ich cena.
COM_KUNENA_VIEW_DISABLED

Clanok o mre 22.07.2016 17:03 #333

  • Jaro
  • Jaro-ov Avatar
  • NEPRÍTOMNÝ
  • Senior Stalker
  • Príspevky: 22
  • COM_KUNENA_KARMA: 2
Kúp, čo ti chutí, na youtube nájdeš všelijakých domácich skladačov MRE. Ideálne veci s dlhšou trvanlivosťou a energetickou hodnotou. Proteínové tyčinky sú na tom biedne, tie čo som mal v rukách mali trvanlivosť iba pol roka, navyše zbytočne drahé. Pri mojom testovaní potravín som prišiel na to, že potrebujem hlavne tuky, tie je problematické obstarať, na druhom mieste sú u mňa cukry, (glukóza, fruktóza alebo cukríky) nech si vyberie každý čo mu chutí a na čom vie fungovať, treťom bielkoviny a vláknina. Tie má zase mäso :woohoo: a zelenina/ovocie - to by sa malo dať nájsť aj vo voľnej prírode

Tak že zhrnutie - u mňa na prvom mieste mäsové konzervy, na tých dokážem žiť aj reálne (bravčové vo vlastnej šťave, ryby, paštéty) skladovateľnosť bez ujmy aj roky. (400g veľká konzerva + 500g "cukru")
Tak že som s energetickou hodnotou niečo nad 15000kJ(!) na necelý kilogram stravy, čo vy na MRE budete rozpúšťať nejaké divné sušienky vlastnými slinami, ja si to ešte aj vychutnám a mal by som byť schopný aj fyzicky náročnej práce :whistle:

Neodporúčam tyčinky typu mars, snickers, margot, ich obaly sa samé začnú rozpadať po dvoch rokoch
COM_KUNENA_VIEW_DISABLED

Clanok o mre 22.07.2016 19:16 #334

  • Milo Urban
  • Milo Urban-ov Avatar
  • NEPRÍTOMNÝ
  • Senior Stalker
  • Príspevky: 27
  • Dostali ste poďakovanie 2
  • COM_KUNENA_KARMA: 0
Vďaka za ten postreh o obaloch Mars a podobne ale myslím že tam ani nemajú tuším takú záruku nad dva roky (neviem teraz nemám pri sebe). Mäsové konzervy to je jasné aj u mňa. Čo u teba znamená ten ,,cukor,,? Ja sa vždy pozerám po sušenom ovocí (veľmi mi to chutí) Pozeral som sa na zloženia produktov a tiež ma niektoré veci prekvapili. Väčšinou mi tam chýba vláknina čo som zistil.
COM_KUNENA_VIEW_DISABLED

Clanok o mre 23.07.2016 08:22 #335

  • Jaro
  • Jaro-ov Avatar
  • NEPRÍTOMNÝ
  • Senior Stalker
  • Príspevky: 22
  • COM_KUNENA_KARMA: 2
Cukor - energia. Glukóza má tuším aj obmedzenú dennú dávku, lebo je veľmi silná, iba 60g denne sa predpisuje športovcom a je to tzv rýchla energia, potrebuješ aj stredne pomalú a pomalú tá by mala byť v bielkovinách a pečive, potom tu je ešte pár vecí ako škrob, aminokyseliny, vitamíny a minerály ale to sme už pri výžive v posilovni :blush:
Nezabudnite, nieje nič lepšie ako vaša prírodzená strava, žiadne náhrady nefungujú...
Vláknina je huncút, kto nechce mať problémy s vyprázdňovaním, mal by na ňu myslieť :side:
S trvanlivosťou sušeného ovocia som ešte neexperimentoval, ale plesnivé sušené marhule som už videl a z obchodu v nich bude najskôr kopa chémie brrr...
COM_KUNENA_VIEW_DISABLED
Moderátori: Autogen, Viking
BIGTheme.net • Free Website Templates - Downlaod Full Themes