SHTF Prvá pomoc: Keď zabijú malé ranky

steri stripZdar Stalkeri. Dnes mám pre Vás ďalší preklad od Selca. Nech sa páči.-Autogen
Bol som zavolaný, aby som skontroloval chlapíka, ktorý bol poriadne rozbitý pár chlapmi. Muž, ktorý ma pozval, mi ponúkol, že ma predstaví nejakému týpkovi, ktorý mal prepojenie s pašerákmi, takže môžem získať lacné veci, teda ak by som pomohol tomuto chlapcovi.

Čítať Ďalej

10 skúseností pre SHTF od bezdomovcov

homeless2Zdar Stalkeri. Uvedomili ste si niekedy, že okolo nás žije skupina ľudí , čo sú expertmi na prežite v urban prostredí,ale nikto ich tak neberie? No áno, sú to bezdomovci. Pár postrehov, ktoré nám môžu byť užitočne v zlých časoch.

Čítať Ďalej

Deň víťazstva

9may 22Deň víťazstva nad fašizmom
поздравляю с днем победы

Deň víťazstva nad fašizmom bol pomenovaný 9. máj 1945, najvyšším veliteľom Červenej armády Josifom Vissarionovičom Stalinom na počesť ukončenia druhej svetovej vojny (8. mája). 

Čítať Ďalej

Vývar

vyvarNa Slovensku sme zvyknutí na to, že pravidelne v nedeľu naše mamy varia nedeľnú polievku. Zvyčajné to bol hovädzí alebo slepačí vývar. Doteraz sa mi zbiehajú slinky,  keď si spomeniem ako to krásne rozvoniavalo, keď sa mama motala v teplej kuchyni, a ja som iba sadol k horúcej hovädzej polievke v zime.

Čítať Ďalej

Prečo budú preppery zomierať pri SHTF


colapsBohužiaľ, veľa prepperov či stalkerov bude zomierať v prípade SHTF. Označiť sám seba ako preppera, nie je zárukou, že prežijete, alebo že ste všetko vyriešili. V tomto príspevku budeme uvažovať o tom, prečo preppery zomrú pri SHTF.

Čítať Ďalej

Prvá pomoc TCCC III.

Tactical combat casualty care logoPo krátkej prestávke sa znovu dostávame k TCCC. V tomto článku sa budeme venovať písmenu R – Respiration z algoritmu MARCH, čo značí ošetrenie poranení, ktoré bránia fyziologickej aktivite pľúc - rozpínaniu, pričom dnes sa zameriame konkrétne na pneumotorax.

Čítať Ďalej

Ako prežiť zimu – príručka začiatočníka

tempV niektorých častiach Slovenska môže byť zimné počasie celkom brutálne. Hovoríme tu o nízkych teplotách,  ľadovom daždi, snehu minimálne po členky, občas po kolená a to už prestáva byť zábavné, keď sa s tým musíme potykať každý deň.

Čítať Ďalej

Ďalšie články...

BIGTheme.net • Free Website Templates - Downlaod Full Themes