10 skúseností pre SHTF od bezdomovcov

homeless2Zdar Stalkeri. Uvedomili ste si niekedy, že okolo nás žije skupina ľudí , čo sú expertmi na prežite v urban prostredí,ale nikto ich tak neberie? No áno, sú to bezdomovci. Pár postrehov, ktoré nám môžu byť užitočne v zlých časoch.

Spomínate si na Emmerichov film z roku 2004 s názvom „Deň po tom“? Film je síce somarina, ale aj tak.. :-)Je to scenár o konci sveta a skupina ľudí sa ocitla v pasci v knižnici, keď snežná búrka vrhla svet do novej doby ľadovej. Ako zostávali v teple počas brutálneho mrazivého ochladenia?Našťastie pre skupinu, jedným z nich bol bezdomovec - a ľudia bez prístrešku majú všetky triky, ako zostať v teple počas zimy.Povedal im, aby svoje bundy vypchali papierom,novinami. Táto extra vrstva izolácie im zachránila život.

Zatiaľ čo ich môžeme ignorovať a dať ich na okraji spoločnosti, v skutočnosti sa od nich môžeme niečo dozvedieť o prežití. Koniec koncov, komu by ste viac verili s trikmi prežitia: teoretikom, čo jednoducho fantazírujú o katastrofách, alebo ľudia, ktorí každodenne žijú v situáciách podobných katastrofám?

Ovládajte svoje zúfalstvo

Existuje skvelý blog s názvom Guide2Homelessness. To je miesto, kde som čítal niektoré z najlepších rád prežitia, ktoré som kedy počul. Ide o kontrolu zúfalstva v zlých situáciách.

"Kde dnes večer spíte? Čo budete robiť zajtra? Nezaoberajte sa tým, čo nemôžete urobiť alebo nemáte. Máte veľa zdrojov, len ak ich poznáte. Snažte sa identifikovať svoje najnaliehavejšie problémy individuálne a nájdite priamu linku k riešeniu. Potrebujete teplé a suché miesto za dažďa? Čo tak v hotelovej hale alebo čakárni v nemocnici alebo práčovni, autobusovej stanici alebo reštaurácii rýchleho občerstvenia? Potrebujete nejaké jedlo? Môžete naplniť svoje brucho na menej ako euro... Môj názor je, že ak chcete prežiť, musíte zmeniť hlavu. Opustiť hnev, zúfalstvo, depresiu, melanchóliu. Objavte svoju dôveru, silu, schopnosti, zdroje. Buďte pozitívni, všetkými prostriedkami. "

Ak bojujete, môžete ostať zranený

Každý, kto kedy študoval bojové umenie, vám povie, že nejde o boj alebo dokonca sebaobranu. Bojové umenie vás učí, že nemáte bojovať.Najlepší spôsob, ako vyhrať boj, je, že sa na prvom mieste do neho nedostanete.To je niečo, čo sa ľudia bez domova dobre naučili. Vedia, že zapojenie do bitky alebo reakcia na nepriateľstvo im nepomôže dosiahnuť ich cieľ. Áno, môže sa to zdať slabé, ale Vašim cieľom je niečo iné. Vašim cieľom je prežiť.Ale ak bojujete, keď nemusíte, potom ohrozujete svoje prežitie.Budete bojovať pre Váš čiastkový cieľ? Pokiaľ sa nepokúšate preukázať, že ste na okolí alfa, king ulice či lokálni capo di tutti capi , veľmi o tom pochybujem (a to nás privádza späť k tomu, že ego je hlavným dôvodom boja).To neznamená, že by ste nikdy nemali bojovať. Ak na vás niekto útočí, bojujte, kým nepriateľa úplne nezničíte alebo nebudete môcť utiecť.

Zapadnúť

Viete, ako sme vždy kritizovaní za to, že si nevšímame ľudí bez domova a nazývame ich "neviditeľná populácia"?Dôvodom toho je aj to, že ľudia bez domova veľakrát nechcú byť viditeľní.Keď si Vás všimnú, môžete sa stať cieľom pre dravcov ako zlodeji. Keď si Vás všimnú, môžete byť vyhnaní z Vášho územia. Keď si Vás všimnú, nepriatelia k Vám môžu prísť na súdružskú návštevu ...

Majte to na pamäti, keď ste v situácii prežitia. Príklad: SHTF nastane, situácia off-grid je tu, elektrika nejde. Máte generátor a zapnete ho. Teraz je váš dom jediný v bloku, pričom svetlá žiaria do noci….Hádajte, čo sa stane? No budete mať zrejme pár návštev,že… Radšej by ste mali ostať potme, než aby ste sa na seba upozorňovali!

Odevy

Oblečenie má veľa použití, napríklad ako lano, obväzy, obrúsky, prístrešok, zber vody ...Vyberte si oblečenie múdro! Všetko musí mať určitý účel.Šaty v vrstvách, aby ste sa mohli ľahko prispôsobiť zmenám počasia. Veľká objemná zimná bunda je síce super, ale nebude Vám veľmi pomáhať, zvlášť keď sa začnete potiť a vonku bude mrznúť. Budete na tom lepšie s viacerými vrstvami, ktoré môžete podľa potreby pridať či odstrániť.Znova, nezabudnite, že sa musíte byť grey-man, neviditeľný. Proste nevystupovať z davu. Keď budete mať tú možnosť, a pôjdete si uloviť srnu, OK berte maskáčového hejkala nech mate lepšiu šancu, ale na ulici nezabúdajte na to aby ste vyzerali rovnako ako ostatný.

Zostať v teple

Zostať v teple je veľmi dôležité pre prežitie, pretože mnoho našej energie ide na vykurovanie nášho tela. Konkrétnejšie, asi 50 až 60 percent vašich kalórií ide na udržanie telesnej teploty . Ak Vám bude zima, budete potrebovať viac jedla a to znamená, že vyčerpáte svoje vzácne zásoby.V situáciách prežitia v divočine musíte urobiť nejaký prístrešok na prežitie, ktoré vám pomôžu zostať v teple.
Na ulici by mali použiť triky bezdomovcov ako:

• Umiestnite pod seba lepenku, aby ste vytvorili vrstvu izolácie medzi vami a studenou zemou
• Získajte mylarovú deku/ fólia z lekárničky/ . Položte ju medzi dve prikrývky a pomôže prikrývkam držať omnoho viac tepla. Omotajte prikrývky okolo seba.
• Ruky a prsty sa rýchlo podchladia a premrznú! Kúpte si nejaké ohrievače rúk z kempingového obchodu. Alebo nalejte vriacu vodu do fliaš s vodou (zabaľte fľašu s vodou do uteráka, ak to bude pretekať!) A použite na zahriatie rúk.

Zostaňte čistý

V situáciách prežitia môže rýchlo stratiť prístup k vode na umývanie. Ale čistota je dôležitá pre prežitie!

• Čo ak sa zraníte na špinavej nohe? Rana bude infikovaná a potom máte vážny problém.
• Čo ak dostanete vyrážku alebo pľuzgiere zo všetkého toho, čo sa na vás vrhá špina? No veľa šťastia!
• Čo ak dostanete hnačku či ešte niečo lepšie z jedla so špinavými rukami?

Všimneme si špinavých, utláčaných bezdomovcov, ale väčšina z nich je celkom čisto vyzerajúca. Je to preto, že používajú všetky triky. Áno, skutočne zvládli umenie sprchovania s fľašou s vodou.
Jeden základný hygienický trik, ktorý používajú ľudia bez domova, sú vlhčené utierky.  A tie s krémom na nich odoberú špinu ešte lepši.
A ďalší hygienický tip: používajte opaľovací krém! Ak sa spálite, tak Vás to za prvé bude bolieť a za druhé do zranenej kože sa môže dostať nejaká infekcia.

Poznámka na okraj:
Zrejme Vás napadlo niečo podobne ako mňa. Čo ak je vo Vašom okolí byť bežne vyzerať zanedbano a špinavo, smrdieť a páchnuť po chlaste? Ale Vy ešte mate zázemie a môžete žiť ako ľudia? Ako byť grey-man a zároveň si udržať ľudskosť a zdravie. Majte set šatstva pre podobne príležitosti, špinavé, smrdľavé, zodrané. A obliekajte si ho, keď idete medzi nich. Rovnako ako keby ste chovali dravého vtáka či divého vlka ktorý sú zvyknutý na jeden odev a jeden pach. Pokiaľ nepijete, vykloktajte si borovičkou pred rozhovorom s okolím, nech si myslia že ste na tom rovnako ako oni. Pokiaľ pijete, jeden na odvahu neuškodí….. A po návrate domov, vrchný odev odložte na balkón, pred dvere a žite život podľa seba. A pozor na jedlo. Keď budete jest 2 dni ryžu na kari či chilli con carne, tí hladný vonku to z Vášho dych či potu ucítia. Čuch je dôležitý.

Potrebujete spoločníka

Už ste sa niekedy pýtali, prečo toľko ľudí bez domova má psa a dokonca aj zháňajú žrádlo pre zvieratá, hoci oni sami už nemajú čo jesť? Je to preto, že potrebujete spoločníka na prežitie . Ak nemáte dôveryhodného ľudského spoločníka, potom je to pes.

homeless


Spoločník má majú viacero účelov, a je jedno či je to človek alebo pes:

  • Pomáhajú vám chrániť sa (bezpečnosť v množstve).
  • Udržujú vo vás ľudskosť, aby ste sa nestratili v zúfalstve.
  • Pomáhajú vám udržiavať teplo spaním vedľa Vás počas chladných nocí.
  • Môžu slúžiť ako pozorovatelia.
Zostaňte tam, kde to poznáte

Prečo niektorí ľudia bez domova nikdy nežijú v tuneloch metra, zatiaľ čo ostatní bezdomovci zostávajú len v tuneloch? Ak neviete, čo niekde číha, vyhnite sa tomu! Je oveľa bezpečnejšie držať sa známeho terénu.
Toto je obzvlášť dobrá rada pre všetkých tých, ktorí sa chystajú zobrať na chrbát svoj BOB a utiecť niekde 20km do divočiny pri SHTF. No áno som za to, ALE LEN ak si najskôr vyskúšate terén, poznáte ho a dokážete v ňom prežiť. V opačnom prípade je pravdepodobne oveľa lepšie ostať na známom mieste v okolí vášho domova kde poznáte alebo viete odhadnúť mnoho vecí, ktoré by Vám v lese kde ste boli 2x v živote určite unikli a ohrozili Vás.

Nikdy nestraťte váš BOB

Váš BOB na prežitie je váš život. Spávajte s ním pripútaným k sebe, aby ho nikto nemohol ukradnúť. Alebo ho použite ako vankúš, ale držte ho niekde okolo seba.Nie ste si istí, čo baliť? Prečítajte si tieto články o balení BOBu. BOB a 8 chýb pri balení BOBu.

Vždy buďte pripravení odísť

Nikdy neviete, čo môžete očakávať v situáciách prežitia. Musíte byť pripravení okamžite odísť! Okamžite!. Takže, aj keď ste našli najlepšie miesto bez jedinej chyby a vybudovali dokonalý tábor,majte vždy svoj BOB zbalený a dávajte pozor .Váš plán pre katastrofy by mal vždy zahŕňať možnosť okamžite odisť. A rýchlo!

Zdroj: https://www.primalsurvivor.net

BIGTheme.net • Free Website Templates - Downlaod Full Themes